• Prenájom telocvične

Cenník prenájmu telocvične od 1.2.2023

Žiaci ZŠ s MŠ a ŠKD  počas hodín školského vyučovania a počas krúžkovej činnosti organizovanej základnou školou prostredníctvom  vzdelávacích poukazov

bez poplatku

Organizované športové kluby obce Zuberec

(Telovýchovná jednota)

20,-€/hod. v zimnom období*

15,-€/hod. v letnom období

Ostatné fyzické osoby, právnické osoby a športové kluby

30,-€/hod. v zimnom období*

20,-€/hod. v letnom období

* Zimné vykurovacie obdobie : október – apríl

Podmienky prenájmu telocvične

(platné od 1.2.2023)

1. Škola ako prenajímateľ prenajíma cvičebnú plochu telocvične (+ šatne a sociálne zariadenie bez teplej vody) právnickým a dospelým fyzickým osobám. Prenajímať telocvičňu nie je povinnosťou školy, t. z. škola nemusí žiadosti vyhovieť.
          2. Telocvičňu je možné využívať  z prevádzkových dôvodov len počas školského roka od 1.septembra do 30. júna v čase  do 20,00 hod., okrem dní vedľajších prázdnin a sviatkov. Telocvičňu je možné prenajať len mimo hodín povinnej školskej telesnej výchovy a činnosti školských krúžkov.
          3. Telocvičňu je možné prenajať najmenej na jednu hodinu na jeden vstup.
          4. Jedna hodina prenájmu trvá 60 minút (t. z. za tento vymedzený čas je potrebné prísť i odísť, v prípade prekročenia času  nájomca hradí za prenájom za každú začatú hodinu).
          5. Pred odchodom  je povinnosťou nájomcu skontrolovať priestory – či sú zatvorené okná, voda, zhasnutá elektrina a uzamknúť hlavný vchod do telocvične).
          6. Nájomca uvedený v zmluve nesmie poskytnúť kľúč od telocvične inej osobe, ako je dohodnuté.
          7. Výška prenájmu za 1 hodinu je podľa platného cenníka.
          8. Platby prebiehajú v termínoch podľa dohody.
          9. Prenajímateľ neposkytuje telocvičňu na agresívne formy športu. V telocvični nie je možné hrať futbal v obuvi určenej na ihrisko a s klasickou loptou, ale len  v obuvi  a s loptou určenou na sálový futbal (mäkkou loptou). Obuv musí  mať bielu podrážku, aby neznečisťovala  palubovku.
          10. Vstup do priestorov telocvične majú povolené iba tí športovci, ktorí majú pridelenú užívaciu hodinu a len spolu so zodpovedným vedúcim (trénerom).
          11. V telocvični je zakázané vodiť psov a iné zvieratá, nosiť jedlo a pitie.
          12. Nájomca si zodpovedá za bezpečné športovanie,  pohyb a za udržiavanie hygieny v prenajatom priestore. Nájomca si sám zabezpečuje lekárničku pre podanie prvej pomoci.
          13. Nájomca je povinný pri poškodení telocvične, jej zariadenia a náradia ihneď oznámiť túto skutočnosť prenajímateľovi a bezodkladne odstrániť nedostatky spôsobené poškodením na vlastné náklady.
          14. Nájomca je povinný udržiavať v telocvični, šatni a v náraďovni poriadok.
          15. V prípade, že nájomca zistí poškodenie zariadenia telocvične ešte pred začiatkom cvičenia, je povinný ihneď túto skutočnosť nahlásiť prenajímateľovi.
          16. Prenajímateľ požaduje, aby dvere telocvične boli počas športovej činnosti nájomcu zatvorené (kvôli tepelným stratám a vniknutiu hlodavcov a vtáctva do budovy telocvične).
          17. Prenajímateľ požaduje, aby sa maloleté deti, ktoré chodia s cvičencami do telocvične, nezdržiavali bez dozoru v areáli školy počas cvičenia ich rodičov, ale aby boli prítomné v telocvični pri svojich rodičoch pod dozorom dospelej osoby.

Riaditeľ školy Mgr. Miroslav Kováľ