• Ako na stredné školy

•  Termíny prijímacieho konania na šk. r. 2024/2025

V školskom roku 2023/2024 sa prijímacie konanie na vzdelávanie v stredných školách uskutoční v termíne od 26. apríla 2024 do 13. mája 2024:

·         do prvého ročníka osemročného vzdelávacieho programu,

·         do prvého ročníka štvorročného vzdelávacieho programu,

·         do prvého ročníka päťročného vzdelávacieho programu a

·         do prvého ročníka vzdelávacieho programu príslušného učebného odboru.

Prijímacie skúšky na vzdelávanie v stredných školách na školský rok 2024/2025 sa uskutočnia :

Ø  1. termín

Ÿ 2. mája a v prípade potreby aj 3. mája 2024 - ostatné odbory

Ÿ 26. apríla do 30. apríla 2024 - talentové odbory

Ø  2. termín

Ÿ 6. mája a v prípade potreby aj 7. mája 2024 – ostatné odbory

Ÿ 9. mája do 13. mája 2024 – talentové odbory

Ďalší termín

Ďalší termín na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka okrem stredných škôl s osemročným vzdelávacím programom (§ 66 ods. 6 zákona č. 245/2008 Z. z.). Určuje sa termín 18. jún 2024, z organizačných dôvodov sa môže prijímacia skúška skončiť 19. júna 2024.

Stredné športové školy

Overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania v odboroch vzdelávania sa na stredných športových školách koná v dvoch fázach:

Prvá fáza – termín overenia športového nadania 18. marec až 12. apríl 2024 pre všetky druhy športov

Druhá fáza termín overenia zdravotnej spôsobilosti :

1. termín26. apríl 2024 v prípade potreby, vzhľadom na počet uchádzačov, aj 29. apríl 2023 a 30. apríl 2024

2. termín - 9. máj 2024 v prípade potreby, vzhľadom na počet uchádzačov, aj 10. máj 2023 a 13. máj 2024

Riaditeľ strednej školy zverejní na výveske školy a na webovom sídle školy zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania 17. mája 2024 (v čase od 0:00 do 23:59 hod.).                                                             Uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača najneskôr do 22. máj 2024 (23:59 hod.) písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie.

!!! Nasledujúce termíny a podmienky prijatia na štúdium na SŠ sú neaktuálne, nakoľko ich budeme priebežne dopĺňať podľa požiadaviek Ministredstva školstva !!!

Termíny a podmienky prijatia na štúdium na SŠ

1.       Termín na zverejnenie podmienok prijatia na štúdium v strednej škole na štúdium v odboroch vzdelávania stredných škôl, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania a v ostatných odboroch vzdelávania stredných škôl, je do 28. februára 2022.

2.       Termín na doručenie prihlášky na vzdelávanie v strednej škole (ďalej len „prihláška“) zákonným zástupcom žiaka alebo plnoletým žiakom riaditeľovi základnej školy je pre všetky odbory vzdelávania do 20. marca 2022.

3.     K prihláške sa vyžaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti žiaka, len ak ide o študijný odbor alebo o učebný odbor uvedený v prílohe č. 1Vzor potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti žiaka je uvedený v prílohe č. 2.

4.   Ak sa na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu neuskutoční niektorá časť prijímacieho konania na školský rok 2022/2023, príslušné kritérium sa nebude hodnotiť žiakom, ktorí príslušnú časť prijímacieho konania neabsolvujú.

Prílohy:

Potvrdenie o nastúpení  - nenastúpení žiaka na štúdium.docx

Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti.docx

Zoznam studijnych odborov ktore vyzaduju potvrdenie zdravotnej sposobilosti.pdf

Najčastejšie kladené otázky.pdf