• Uznesenia z rokovaní RADY ŠKOLY šk. r. 2023/2024

• Zápisnica

zo zasadnutia Rady školy pri ZŠ s MŠ Zuberec, konaná dňa 31.08.2023 o            19:00 hod. v zasadačke Obecného úradu v Zuberci.

Program:

1. Privítanie členov rady školy.
          2. Stanovisko Rady školy k návrhu počtu tried v ZŠ.
          3. Stanovisko Rady školy k Školskému vzdelávaciemu programu ZŠ, školskému vzdelávaciemu programu MŠ Púpavienka.
          4. Diskusia.
          5. Záver.

Prítomní: podľa prezenčnej listiny

Priebeh zasadnutia:

1. Predsedníčka rady školy privítala prítomných členov aj hostí.

1. Rada školy prerokovala plánovaný počet tried, ktorý navrhol riaditeľ školy a súhlasí s navrhovaným počtom tried a žiakov. (15 tried a očakávaný počet 301 žiakov ).
          2. Rada školy sa oboznámila so Školským poriadkom Materskej školy v Zuberci, ktorý predložila Mgr. Kamila Šišková. Rada školy jednohlasne súhlasí s jej obsahom.

P. Šišková prítomná na rokovaní rady školy predniesla aktuálnu situáciu a problémy v materskej škole. Predniesla počty prihlásených a prijatých detí do MŠ –prihlásilo sa 45 detí, 33 bolo prijatých z toho 11 do poldennej triedy, 12 detí bolo neprijatých. Následne sme diskutovali o možnosti rozšírenia kapacity škôlky, kde p. Fandák prezentoval, že do konca kalendárneho roka by sa mali uvoľniť priestory v budove MŠ, ktoré sú prenajímané a po následnej rekonštrukcii by v novom školskom roku mali pribudnúť priestory na novú triedu.

V súčasnosti MŠ navštevuje 80 detí v troch celodenných triedach a jednej poldennej. P Šišková vyjadrila vďaku obecnému úradu, že im vychádza v ústrety pri plánovaní a financovaní rôznych aktivít pre deti ako plavecký,kurz, lyžiarsky kurz. MŠ sa zapojila aj do iných aktivít, ako je škôlkarsky trojboj, zdravý chrbátik, vyskúšali si bežky. Medzi hlavné nedostatky v MŠ vidí potrebu rekonštrukcie podláh, kuchyne, jedálne, osvetlenie. V exteriéri treba obnoviť ihrisko, oplotenie, vyrovnanie pozemku, chodníkov, zvodov vody, kanalizácie.

Členovia rady školy mali možnosť ešte pred stretnutím oboznámiť sa so školským vzdelávacím poriadkom ZŠ, súhlasia s jej obsahom.

1. V diskusii sme sa venovali odhlasovaniu detí z obedov, v súčasnosti je možné odhlásiť deti navštevujúce  ZŠ do 6:45 ráno a deti v MŠ do 7:00 ráno.

V závere diskusie predsedníčka rady pripomenula končiace 5-ročné funkčné obdobie riaditeľa ZŠ a následné voľby, ktoré by sa mali uskutočniť do konca júna 2024, stručne oboznámila s povinnosťami rady školy v súvislosti s voľbami. Tiež v dostatočnom predstihu prostredníctvom mailovej komunikácie doručí jednotlivým členom dostupné materiály a postupy pri voľbe riaditeľa ZŠ.

4. Predsedníčka rady školy ukončila zasadnutie a poďakovala prítomným za účasť na zasadnutí

Zapísala : Eva Bebejová