• Školský rok 2018/2019

• ŠKOLSKÝ ROK 2018/2019

Slnečné prázdninové dni vystriedalo septembrové ráno a s ním skončilo aj príjemné dovolenkové leňošenie.

V našej materskej škole bolo už všetko pripravené na príchod nielen nových detí, ale aj tých „starších" škôlkarov. Pani učiteľky vítali deti s úsmevom. Čaká na ne veľa nových krásnych zážitkov, noví kamaráti a nové hračky. Prvé septembrové dni sú vždy  náročné pre deti, rodičov i učiteľky. Aj keď sa niektorým deťom  kotúľali slzičky  po tvári, veríme, že si nakoniec všetci zvyknú a budú sa na pani učiteľky a kamarátov len usmievať.

Materská škola poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom predškolského veku a je zaradená so siete škôl. Realizuje edukáciu detí od 3 do 6 rokov a edukáciu detí s odloženou školskou dochádzkou. Výnimočne prijímame do materskej školy aj deti od dvoch rokov veku, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a kapacitné podmienky.

V školskom roku 2018/2019 sme vyhoveli všetkým rodičom, ktorí si podali žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy. Privítali  sme 21 nových detí. Celkovo navštevuje materskú školu 70 detí, o ktoré sa stará 6 učiteliek, jedna školníčka, upratovačka a kuchárka.

U nás:

• sa o vaše deti sa postará kvalifikovaný pedagogický personál
          • je vzdelávanie v súlade s platným Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie v materských školách
          • vyučovací proces prebieha s využitím najnovších elektronických učebných pomôcok a výučbových softvérov (interaktívna tabuľa, Bee-Bot, digitálny mikroskop..)
          • máme kvalitné priestory - slnečné triedy s dostatkom priestoru pre pohyb detí, spálne oddelené od triedy, priestranná záhrada s certifikovanými hracími prvkami
          • denne čerstvé ovocie
          • ponúkame prípravný plavecký výcvik pod vedením inštruktorov z Plaveckej školy Tulipánik
          • prostredníctvom zamerania ŠkVP na enviromentálnu výchovu utvárame u detí pozitívny vzťah k prírodnému i životnému prostrediu, rozvíjame enviromentálne cítenie, ochranárske postoje a zručnosti,
          • v rámci regionálnej výchovy  deti poznávajú históriu obce, jej  regionálne zvyky a tradície, pamiatky, folklór, remeslá

Trieda SLNIEČOK – 24 detí - p. uč.: Mgr. Naděžda  Kľuchťáková

Bc. Lýdia Hajičková